شماره یکمراسم مردمی بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی و چهلمین روز شهادت سردار شهید سپهبد سلیمانی با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران، رئیس جماعت علمای اهل سنت عراق، ریس العلمای سابق بوسنی و با حضور صدها نفر از علاقه مندان به انقلاب اسلامی جمعه شب در سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین برگزار شد.

ادامه مطلب...

1 20200206 084639 070میزگرد بررسی طرح معامله قرن و آینده فلسطین با حضور سفرای جمهوری اسلامی ایران و فلسطین، سفیر پیشین بوسنی و هرزگوین در کرواسی و اردن در سالن اجتماعات موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا در سارایوو برگزار شد.
در ابتدای این برنامه نرمین هوجیچ، کارشناس برنامه کلیاتی از طرح معامله قرن را برای حاضرین قرائت و از سخنرانان خواست تا نظرات خود را پیرامون آن بیان کنند.

ادامه مطلب...

Pozivnica za tribinu Dogovor stoljećaمیزگرد بررسی طرح رییس جمهور امریکا موسوم به معامله قرن روز چهارشنبه 5 فوریه ، ساعت 18 در محل موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا در سارایوو برگزار می شود.
در این برنامه رزاق نامور، سفیر فلسطین در بوسنی و هرزگوین؛ محمود حیدری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین؛ دکتر کاظم بارانی مدیر موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا و زلاتکو دیزدارویچ دیپلمات و روزنامه نگار بوسنیایی سخنرانی خواهند کرد.
حضور علاقمندان به این بحث در این میزگرد موجب امتنان است.

 

1روز پنجشنبه به تاریخ 28 آذرماه ساعت 17 در سالن مرکز فرهنگی توزلا مراسم معرفی کتاب شیخ قایمی بابا، فرزند زمان تالیف خانم دکتر مبینا موکر برگزار شد. در این مراسم که با همکاری موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا، موسسه تحقیقات اجتماعی و دینی توزلا و مدرسه بهرام بیگ برگزار شد، دکتر سامیر بگلراویچ، دکتر سعاد سلیوباچ و خانم دکتر مبینا موکر سخنرانی کردند.

ادامه مطلب...

 

Šejh Hasan Kaimija plakatموسسه علمی و پژوهشی ابن سینا با همکاری موسسه تحقیقات اجتماعی و دینی در توزلا و مدرسه بهرام بیگ مراسم معرفی کتاب شیخ حسن قایمی، فرزند زمان تالیف خانم دکتر مبنیا موکر را برگزار می کند. در این مراسم که روز پنجشنبه 28 آذرماه در مرکز فرهنگی بوسنی راس ساعت 17 برگزار می شود، آقایان دکتر سامیر بگلراویچ ، دکتر سعاد سلیوباچ ، خانم دکتر مبینا موکر سخنرانی خواهند کرد. مجری برنامه آقای نرمین هوجیچ می باشد.

 

1هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه سارایوو با حضور 15 تن از سفرای خارجی، روسای دانشگاهها و موسسات پژوهشی و از جمله مدیر موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا گرامی داشته شد.
در این مراسم دکتر اشکریل رییس دانشگاه سارایوو، نقش این دانشگاه را در پیشرفت علمی نقش محوری خواند. وی گفت: دانشگاه سارایوو در هفتاد سال فعالیت خود نقش مهمی ایفا کرده و دردوران کنونی اصلاحات مهم قانونی نقش بسزایی در شتاب بخشیدن به روندهای اقتصادی و اجتماعی دارد. در این مراسم هدایایی به اساتید و پژوهشگران نمونه دانشگاه و موسسات تحقیقاتی اهدا شد.

ادامه مطلب...

صفحه1 از66